تاریخ : یکشنبه, ۱۹ آذر , ۱۴۰۲
83

از ورود خبرنگار منتقد به استانداری ممانعت شد

  • کد خبر : 325
  • ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۱

▪️مثل همیشه و به روال ۱۶ سال گذشته که به استانداری ایلام تردد داشته ایم برای انجام یک کار شخصی به کاخ سفید دولت در ایلام رفتم.به محض ورود فردی که همیشه با احترام با تمام ارباب رجوع رفتار می کرد گفت;ببخشید شما آقای محمدی هستید؟امین محمدی؟با تایید پاسخ سوال ایشان به اتاق کناری نزد […]

▪️مثل همیشه و به روال ۱۶ سال گذشته که به استانداری ایلام تردد داشته ایم برای انجام یک کار شخصی به کاخ سفید دولت در ایلام رفتم.به محض ورود فردی که همیشه با احترام با تمام ارباب رجوع رفتار می کرد گفت;ببخشید شما آقای محمدی هستید؟امین محمدی؟با تایید پاسخ سوال ایشان به اتاق کناری نزد شخصی دیگر راهنمایی شدم.این فرد که تنها اجرا کننده دستور و مامور و معذور بود عنوان داشت;شما بیش از حد به استانداری ایلام تردد می کنید.به ما دستور داده اند از این به بعد جلوی تردد آزاد شما را گرفته و برای ورود به استانداری فقط باید با هماهنگی های خاص حراستی به داخل بروید.از آنجا که می دانستم این شخص فقط اجرا کننده دستور است روی او را بوسیده و اتاقش را ترک کردم.این تمام شرح ماجرایی بود که دیروز اتفاق افتاد.این برای اولین بار بود که در طول سالهای سال کار رسانه ای از ورود به استانداری منع شدم.
▫️به نظر می رسد استانداری که به محض ورود از برقراری ارتباط دوستانه با رسانه ها دم می زد اندکی تاب و تحمل منتقد را نداشته و از تمام ابزاری که دارد برای حذف منتقدین استفاده می کند.هیچ احدی نمی تواند نه یک روزنامه نگار بلکه احدی از مردم استان ایلام را از ورود به استانداری منع نماید.
▫️چند روز پیش هم از یک فعال سیاسی شنیدم که وقتی برای گرفتن دستور یک نامه در دفتر استاندار منتظر بوده است به محض ورود استاندار به راهرو منتهی به دفتر, ایشان و چند ارباب رجوع دیگر توسط رییس دفتر با استرس فراوان به اتاق دیگر راهنمایی شده اند که مبادا کسی در مسیر استاندار قرار گرفته و خاطر دشتکی مکدر گردد.
▫️از طرفی بعد از نزدیک به پنج ماه هنوز چشم مردم هیچکدام از شهرستانها به جمال استاندار روشن نشده و گویا سلیمانی نمی خواهد به این زودی ها افتخار هم کلامی با مردم شهرستانها و روستاهای مختلف استان را نصیب ایشان نماید.
▫️این نوع مدیریت چندان به مسئولیت در یک حکومت اسلامی که امامش خمینی (ره) و رهبرش آیت الله خامنه ای هستند و ساده زیستی و مردمداری را به معنای واقعی کلمه معنی کرده اند شباهت ندارد.این نوع مدیریت را باید در ورقه های تاریخ معاصر جستجو کرد.
▫️دشتکی باید بداند اینجا چهارمحال نیست که به واسطه خدم و حشمی که داشته با مشی مشخص امور را اداره کرده است.اینجا ایلام است.استانی که مردمانش با سینه و آغوش باز گلوله های صدامیان را به جان خریده و قدمی عقب ننشسته و از مرزهای کشور دفاع کردند.اینجا ایلام است.استانی که بنی صدر خائن که ان زمان رئیس جمهور بود از مردمانش سیلی محکمی خورد.
▫️نمی دانیم دشتکی و مشاور جوانش به دنبال چه هستند ولی خوب می دانیم هرچه هست فعلا ارزنی عایدی برای استان نداشته است.اینکه در جلسات داخلی با خطاب دادن غیر متعارف مدیران از یک طرف و ممنوع الورود کردن منتقدان از طرف دیگر بخواهی استانی همچون ایلام را اداره کنی بیشتر به یک خواب آشفته شبیه است.
▫️جناب اقای سلیمانی مگر قرار است چند نفر را از ورود به استانداری منع نمایید؟مگر چه اتفاقی قرار است رخ دهد که منتقدان نباید از آن خبر داشته باشند؟جناب دشتکی حق یک ایلامی به مراتب بیشتر از شما و مشاورتان است که ازادانه به ساختمانهای دولتی ورود نمایند.این یک خیال باطل است که می توان با ممانعت از ورود یک خبرنگار جلوی گردش اخبار و اطلاعات را گرفت.
▫️جناب اقای سلیمانی, ایلام نمیخواهد همچون چهارمحال بعد از خروج شما نسبت به قبل از ورودتان رشد اقتصادی منفی و رشد فزاینده ی بیکاری داشته باشد.اگر می خواهید ایلام را هم مانند چهارمحال که زادگاه شما است اداره کنید بهتر است ما را با مشکلات امروز رها کرده و سودای مدیریت در استان دیگر را در سر بپرورانید.
▫️تا دیر نشده یک اقدام عملی مثبت از خود نشان داده تا ما و مردم استان به تدبیرتان اندکی امیدوار شویم,چرا که امروز در اوج ناامیدی نسبت به شما قرار داریم.
?خبرنگار ما به واسطه ی نقدی که در مورد ساخت اسانسور برای استاندار ایلام منتشر کرد امروز مورد غضب قرار گرفته است.در مورد این نقد قضاوت را به وجدان بیدار جامعه واگذار می کنیم.ولی تنها یک سوال دارم که می خواهم جوابش را مردم ایلام بدهند;آیا داشتن سلامت کامل جسمانی اولین پیش شرط اساسی برای انتخاب یک مدیر ارشد اجرایی نیست؟ایا هزینه ی هر مبلغی از بیت المال در شرایط اقتصادی امروز نباید توجیه منطقی داشته باشد؟
https://t.me/joinchat/AAAAAEEK_dYpJNaPdrUHyA

لینک کوتاه : https://ilamghalam.ir/?p=325

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 5در انتظار بررسی : 3انتشار یافته : ۱
  1. درود بر شرف هرکسی که به خاطر شهرش خودشو به آب و آتش میزنه اگر امثال این آقای خبرنگار در ایلام وجود داشته باشه ایلام گلستان میشود

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.