تاریخ : پنج شنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۲
1

استعفا یا رای شورای انتظامی؟

  • کد خبر : 1072
  • ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
استعفا یا رای شورای انتظامی؟

  ▪همانطور که استحضار دارید این رسانه در سالهای اخیر به لحاظ حساسیت موجود مطالبی را در مورد سازمان نظام مهندسی ساختمان ایلام منتشر کرده است.مطالبی انتقادی که بخشی از آن متوجه هیات مدیره های قبلی و کنونی این سازمان می شود.در این مسیر هم مدیر رسانه چندین بار به علت شکایت نظام مهندسی ساختمان […]

 

▪همانطور که استحضار دارید این رسانه در سالهای اخیر به لحاظ حساسیت موجود مطالبی را در مورد سازمان نظام مهندسی ساختمان ایلام منتشر کرده است.مطالبی انتقادی که بخشی از آن متوجه هیات مدیره های قبلی و کنونی این سازمان می شود.در این مسیر هم مدیر رسانه چندین بار به علت شکایت نظام مهندسی ساختمان به دادگاه احضار شد.ولی به علت اهمیت موضوع و دفاع از حقوق مردم همواره بر عهدی که بسته ایم ثابت قدم بوده و اعتقاد راسخ داریم تخلفات این سازمان انکارناپذیر است.
در مطالبی که زمستان ۹۷ در این رسانه منتشر شد ذکر گردید که نظام مهندسی ساختمان ایلام مبالغی را به صورت غیرقانونی از مردم اخذ کرده و حقوق دریافتی رئیس سازمان متعارف و قانونی نبوده است.
▪در اخرین روزهای سال ۹۷ ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان ایلام در یک نشست خبری سعی داشت خود و هیات مدیره را از تخلفات صورت گرفته مبرا جلوه دهد،ولی خوشبختانه ماه پشت ابر نماند و به علت عدم پیگیری سوال برانگیز و سکوت معنی دار مدیرکل راه و شهرسازی استان در برابر این تخلفات به عنوان دستگاه ناظر ، بازرسان وزارت راه و شهرسازی و نظام مهندسی کشور به موضوع ورود کرده و پرده از تخلفات عدیده ای برداشتند.
با این وجود هنوز ما از انتشار مستقیم و مستند این تخلفات خودداری کرده و سوالاتی را مطرح کرده و علاقه داریم رئیس نظام مهندسی ساختمان ایلام و هیات مدیره این سازمان شهامت شفاف سازی در این مورد را داشته و طی جوابیه ای مکتوب توضیحات خود را برای شفاف سازی لازم به این رسانه ارسال کنند.
▪ابتدا اینکه به گفته خود رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان ایلام، این سازمان در سال ۹۷ نزدیک به یک و نیم میلیارد تومان واریزی و ورودی منابع مالی داشته است.چرا باید از این مبلغ و از حساب سازمانی که تراز مالی آن منفی است برای هرکدام از اعضای هیات مدیره که کمترین فعالیت را در این سازمان دارند ۵۰ میلیون تومان به صورت وام بدون بهره و کارمزد و بازپرداخت بلندمدت(۹ نفر هر نفر ۵۰ میلیون تومان برابر با ۴۵۰ میلیون تومان) مصوب شود.این در حالی است که جوانان این استان برای گرفتن یک وام ضروری ۵ میلیون تومانی باید هفت خوان رستم را طی کنند؟
▪طبق محاسبات و مستندات موجود رئیس سازمان در ماه بالغ بر ۲۲ میلیون تومان حقوق دریافت کرده است.رئیس سازمان در نشست خبری عنوان داشت که به شفاف سازی اعتقاد راسخ دارد .لطف بفرمایند و عنوان نمایند که این حقوق بابت چه فعالیتی بوده است و اساسا ایا چنین مبلغی در ماه دریافت شده است یا خیر؟ریاست محترم نظام مهندسی برای خود سوابق مدیریتی و عضویت چند دوره ای در هیات مدیره نظام مهندسی را جز رزومه اعلام کرده وبر اساس همین رزومه چندیدن درصد حقوق خود را بالا برده است.تقاضا داریم شفاف بفرمایند که دقیقا کجا مدیر بوده و در کدام دوره سابق یا اسبق عضو هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان بوده است؟اگر دریافت این مبالغ قانونی بوده که هیچ ،اگر نبوده انتظار می رود در راستای همان شفاف سازی ،جناب رئیس مبالغ را به حساب سازمان عودت دهد.
▪طبق اعلام صریح بازرسان وزارت راه و شهرسازی و نظام مهندسی کشور مبالغی که از بابت شناسنامه فنی و ملکی ساختمان و مهندسین نقشه بردار و …. از مردم اخذ شده است غیرقانونی بوده است.آیا نظام مهندسی ساختمان ایلام آمادگی دارد این مبالغ را به مردم عودت دهد و یا همچنان بر ادامه ی این عمل خلاف و اخذ وجوه غیرقانونی از مردم اصرار دارد؟
▪اسناد و مدارکی که در بازرسی ۴۸ ساعته بازرسان وزارت در نظام مهندسی ساختمان ایلام احصاء گردیده نشان دهنده ی تخلفات متعدد در این سازمان می باشد.آیا در نتیجه ی این تخلفات و روشن شدن حقایق شاهد استعفای زودهنگام ریاست سازمان خواهیم بود و یا باید منتظر باشیم که شورای انتظامی در این خصوص تصمیم گرفته و متخلفان را از ادامه فعالیت محروم نماید؟
راه و شهرسازی استان ایلام با وجود اختیارات قانونی نظارتی که دارد و نیز اطلاعات موثقی که در اختیار آنها قرار گرفت از کنار این تخلفات به سادگی عبور کرده و هیچ اقدام عملی را از این اداره کل شاهد نبودیم .جا دارد مدیرکل این اداره توضیح دهد که دلیل سکوتش در برابر این حجم از تخلفات اشکار چه بوده است؟

▪ریاست نظام مهندسی ساختمان ایلام در نشست خبری و نیز در جلسات دیگر‌عنوان داشته برای گرفتن پول از مردم بابت بندهای فوق الذکر از دادستان مجوز داشته است.باید شفاف عنوان شود که دادستان در پاسخ به درخواست رییس قبلی این سازمان مبنی بر اخذ مجوز تسریع در امورات کنترل نقشه دستور فرموده بود که در خصوص عمل کنترل نقشه طبق قانون قبل اقدام شود تا مردم سرگردان نشوند.ولی ریاست نظام مهندسی ساختمان ایلام این دستور دادستان را به بقیه امورات تسری داده و برای اخذ وجوه غیرقانونی از مردم مستمسک قرار داده است.
▪این در حالی است که دادستان محترم بارها اعلام کرده که نه تنها دستوری مبنی بر اخذ وجوه غیرقانونی از مردم توسط ایشان صادر نگردیده بلکه با هر ارگانی که حق مردم را پایمال کند قاطعانه برخورد خواهد کرد.
▪از طرفی منابع خبری ما اطلاع داده اند که پشت پرده معاملاتی برای سرپوش گذاشتن روی این تخلفات با یکی از اعضای ارشد نظام مهندسی ساختمان کشور در حال انجام است که این رسانه در صورت قطعی شدت این معامله که یک سر آن به اعضای آتی شورای انتظامی می رسد ،شفاف سازی لازم را برای مردم انجام خواهد داد.
▪علی ایحال بعد از انتشار این مطلب حق ارسال جوابیه را برای نظام مهندسی ساختمان ایلام خصوصا ریاست و اعضای هیات رئیسه این سازمان محترم دانسته ک علاقه مند هستیم جوابیه انها را برای اگاهی عموم مخاطبان منتشر نماییم.
▪در پایان باید گفت که “چقدر زود دیر می شود” همین دیروز بود که در اخرین روزهای اسفند رییس سازمان نظام مهندسی ساختمات ایلام و خدم و حشم ایشان که احدی از انها از پیشکسوتان سنی رسانه هم بود ، در نشست خبری با آب و تاب فراوان مدیر این رسانه را به نشر اخبار کذب و تشویش اذهان عمومی متهم می کرد و ۵۰ خبرنگار را دعوت کرده بود که بگوید “اخبار ناب” خبر کذب منتشر کرده است‌.ولی دیری نپایید که ماه از پشت ابر رخ تاباند و حقایق کاملا برای مردم روشن گردید.

https://t.me/joinchat/AAAAAEEK_dYpJNaPdrUHyA

لینک کوتاه : https://ilamghalam.ir/?p=1072

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.