وی افزود: با توجه به نقش صنایع در رونق و آبادانی استان و در راستای منویّات مقام معظم رهبری به منظور حمایت از تولید داخلی، گازرسانی به صنایع واجد شرایط همچنان یکی از اولویت‌های اصلی شرکت گاز استان ایلام به شمار می‌رود.

مدیر‌عامل شرکت گاز استان تصریح کرد: در شروع سال جاری و با وجود تمام محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، با تلاش کارکنان و پیمانکاران اجرایی تا اواسط تیرماه جاری تعداد ۲۹ واحد تولیدی و صنعتی به شبکه سراسری گاز متصل شده که باعث صرفه جویی‌ سالانه ۴۲ میلیون لیتر سوخت های مایع می‌شود.

وی ادامه داد: گاز‌رسانی به صنایع علاوه بر ایجاد ارزش افزوده فراوان برای استان ایلام، باعث کاهش آلودگی صنایع شده و بدین ترتیب موجب ارتقاء شاخص‌های حفظ و بهبود محیط زیست و توسعه پایدار می‌شود.

شمس الهی گفت: با توجه به نامگذاری سال جاری به نام “تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها” از سوی مقام معظم رهبری و اهداف تعیین شده در این سال، با همت و تلاش جمعی همکاران شرکت گاز استان تا اواسط تیرماه سال جاری، این شرکت شاهد تحقق ۷۵ درصدی اهداف مصوب سال جاری در خصوص جایگزینی گاز با سوخت‌های فسیلی بوده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲ کیلومتر خط تغذیه و شبکه برای واحد‌های تولیدی و صنعتی انجام شده است، افزود: ۸۰ کیلومتر خط تغذیه و شبکه در پیمانهای جاری واحد گازرسانی به صنایع در نظر گرفته شده است که هم اکنون ۴۰ کیلومتر آن فعال و در حال اجرا است.

مدیرعامل شرکت گاز ایلام با بیان اینکه میزان مصوب جایگزینی گاز با سوخت‌های فسیلی در سال جاری ۱۵ هزار متر مکعب در ساعت است، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون با گازرسانی به این ۲۹ واحد صنعتی، بیش از ۱۱ هزار‌و ۲۰۰ متر مکعب در ساعت گاز به جای سوخت‌های فسیلی جایگزین شده است

بیشتر بخوانید:

برگزاری ۱۲ دوره آموزش HSE در شرکت گاز استان ایلام