محمد جواد یگانه  اظهار داشت: در راستای پیشگیری از شیوع کرونا پروازهای فرودگاه شهدای ایلام با ۶۰ درصد ظرفیت انجام میشد که با فراهم شدن شرایط، این پروازها از ابتدای آذرماه سال جاری با ظرفیت تکمیل انجام می شود.

وی افزود: در حال حاضر تنها شرکت هواپیمایی ایران ایر به دلیل عدم افزایش قیمت بلیط  و ثابت نگه داشتن نرخ مصوب( ۵۲۰ هزار تومان) مجاز به ظرفیت تکمیل پرواز است.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام یادآور شد: روزانه ۴ پرواز (۸ نشست و برخاست) با جابجایی حدود ۶۵۰ مسافر از طریق فرودگاه شهدای ایلام انجام می شود.

یگانه بیان داشت: با مصوبه جدید شورای عالی هواپیمایی، از ابتدای آذر نرخ بلیط هوایپما تک نرخی و قیمت بین ۵۰۰ تا ۵۲۰ هزار تومان می شود.

وی تصریح کرد: همچنین با برنامه ریزی های انجام شده مسافرانی که قصد سفر با هواپیما را دارند باید حتما هر دو دوز واکسن کرونا را تزریق کرده باشند در غیر این صورت بلیط برای آنها صادر نمی شود.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام در ادامه از مسافران خواست با انجام تست (پی سی ار) و ارائه به شرکت های هواپیمایی نسبت به خرید بلیط پرواز اقدام کنند.

به گفته ای یگانه، در حال حاضر ۴ شرکت هواپیمایی ایران ایر، زاگرس، ماهان و آسمان در زمینه جابجایی مسافر با فرودگاه شهدای ایلام همکاری دارد.

بیشتر بخوانید:

بیش از ۱۷ هزار مسافر در فرودگاه شهدای ایلام جابجا شد