وی افزود: در چند سال‌ گذشته توسعه گازرسانی به صنایع موجب کاهش مصرف سوخت های آلاینده مانند گازوئیل و مازوت شده است که می تواند تاثیر بسزایی بر بهبود کیفیت هوا و کمک به محیط زیست داشته باشد.

مدیرعامل شرکت گاز ایلام، همچنین از گازرسانی به کلیه شهرهای استان ایلام تا پایان دولت خبر داد و گفت: تاکنون ۲۶ شهر استان گازدار شده و تنها شهر پهله در دست اقدام است که عملیات اجرایی این شهر نیز تا پایان کار دولت فعلی به اتمام می رسد.

وی ادامه داد: کار مطالعه، طراحی و اجرای گازرسانی به سه درصد روستاهای باقیمانده استان در سال ۱۴۰۰ در دستور کار قرار می گیرد.

شمس اللهی به بدهی گازبهاء ادارات استان اشاره کرد و افزود: ادارات استان مبلغ ۳۷ میلیارد ریال به شرکت گاز بدهکار هستند که در صورت پرداخت می توان بسیاری از مشکلات توسعه گازرسانی به روستاهای باقیمانده را برطرف کرد.

وی با بیان اینکه عمده ترین بدهکاران شرکت گاز استان، شرکت پتروشیمی ایلام و کارخانه سیمان ایلام با بدهی بیش از ۳۲۰ میلیارد ریال هستند و متاُسفانه تاکنون نسبت به پرداخت یا کاهش میزان بدهی خود اقدام نکرده اند.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام تاب آوری و برقراری مستمر و ایمن پایداری جریان گاز در سالهای اخیر و کسب رتبه برتر این دستگاه اجرایی در حوزه رضایتمندی مشترکین، میز خدمت، صیانت از حقوق شهروندی و غیره را از افتخارات این شرکت در سال گذشته عنوان کرد.

مدیرکل بازرس کل استان ایلام نیز در این بازدید با اشاره به اینکه پایبندی به قانون و مقررات بهتر از سلیقه ای عمل کردن است، گفت: اگر مکانیزم و چارچوب قانونی وجود داشته باشد، انحرافات در دستگاهای اجرایی کمتر می شود.

مهدی اصلانی کرچی افزود: وقتی از یک دستگاه خدمات رسان نارضایتی وجود ندارد، یعنی به درستی کار خود را انجام می دهد که قابل تقدیر و قدردانی است.

وی با اشاره به اینکه کار خدمت‌رسانی عمومی به مردم بسیار حساس است و شرکت گاز بصورت مستقیم با رضایت مردم سر و کار دارد، اظهار داشت: با اینکه مجموعه شرکت گاز استان به مناطق مختلف شهری و روستایی کار اجرای گازرسانی انجام می دهد، طرح تکریم ارباب رجوع، مشتری مداری و رعایت حقوق شهروندی را نیز کاملا رعایت نموده است.

مدیرکل بازرسی ایلام با بیان اینکه شرکت گاز باید الگو و پیشرو در ارتقای سیستم های مدیریتی و فنی باشد، خاطر نشان کرد: استقرار هیاُت بازرسی کل استان ایلام در مجموعه شرکت گاز بر حسب وظیفه و برای نظارت بر اجرای حسن قانون و به عنوان یار و یاور است.

وی با بیان اینکه در حقوق عمومی، ملاک و معیار عمل، قانون است و دستگاه های نظارتی بر حسن اجرای قانون نظارت می کنند، تصریح کرد: رویکردهای سازمان بازرسی، کمک و تعامل به دستگاه‌های اجرایی برای خدمت به مردم با رویکرد شفافیت و الکترونیکی شدن خدمات، فرآیندها و فعالیت ها برای نظارت عموم مردم است.

اصلانی کرچی با اشاره به اینکه می بایست برای خدمات پیشرو و بهتر از استعدادهای شرکتهای دانش بنیان در دستگاههای اجرایی استفاده شود، گفت: واحدهای حسابرسی، حراست و بازرسی دستگاهها باید برای سالم سازی سیستم به مدیریت کمک کنند تا شاهد افزایش رضایتمندی مردم و کاهش تخلفات در زمینه های مختلف باشیم.

مدیرکل بازرسی ایلام در پایان به نامگذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: نامگذاری شعار امسال نشان دهنده تاُکید مقام معظم رهبری بر کاهش و از بین رفتن مشکلات تولید است و معظم له در انتخاب شعارهای چند سال اخیر تاُکید ویژه ای بر موضوعات اقتصادی و معیشتی داشته اند و امسال هم اصل تولید را نشانه گرفته است که می بایست با مانع زدایی و پشتیبانی همراه شود.

لازم به ذکر است، در پایان این بازدید هیاُت بازرسی کل استان در شرکت گاز استان ایلام مستقر شدند