تاریخ : سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳
0
چند میگیری اورژانس کار باشی؟

مرثیه ای بر یک ماموریت

  • کد خبر : 10731
  • ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۹
مرثیه ای بر یک ماموریت
... برای نجات مصدومان یک حادثه اعزام میشد؛ غافل از اینکه بداند دست تقدیر برای او چه سرنوشت غمناکی را سیاهه کرده است. غروب جمعه روزی از ماه سوم سال بود. داشت چایی داغ عصرانه اش را میخورد که ناگهان زنگ هشدار سامانه ی آسایار به صدا در آمد. تصادف، نرسیده به روستای جابر! باید کمتر از یک دقیقه از پایگاه خارج میشد و به سمت آن آدرس آشنا حرکت میکرد. چایی عصرانه اش را یک نفس سر کشید و تلخی گصِ آن در کامش نشست. لباس فرم سفیدش که آرمهایی به شکل ستاره روی بازوانش وصله بود را مرتب کرد. ثانیه ی ۴۷ بود که به دیسپچ اعلام کرد: ۹۶-۱۰!

آن روز که شیفت را تحویل گرفته بود و تجهیزات و داروهای آمبولانس را چک میکرد، نمیدانست که امروز چقدر با روزهای دیگر فرق دارد. حتی زمانی که برای کمک به یک بیمار قلبی ۷۳ ساله به خانه ای قدیمی در همان حوالی پایگاه رفته بود و بعد از ۲۹-۱۰ مددجو، همسر مسنش به او گفته بود: خیر از جوانیت ببینی مادر، هیچکس را نداشتم که کمکم کند؛ هم نمیدانست طالع امرزوش چقدر با روزهای دیگر توفیر دارد.
اعلان های ۳۳-۱۰ متعدد دیسپچ کنجکاویش را برانگیخت. با آژیر و گردان روشن و سرعت بالا در حال نزدیک شدن به محل حادثه بود. میدانست ماموریت سنگینی پیش رو دارد. اما چقدر سنگین؟!
از دور شلوغی ماشین ها و جمعیت را میدید که بال بال میزنند. یک نفر از تماشاگران به پیشوازش آمد. شروع کرد به فریاد زدن و فحاشی که چرا دیر آمده اید. داشت با خودش فکر میکرد که هنوز ۵ دقیقه از اعلام ماموریت نگذشته است! بی اعتنا به آن تماشاگر به سمت خودروهای واژگون شده رفت. قدم به قدم نزدیک تر شد. صداهای مبهمی در اطرافش میشنید: فوت شده! ۶ نفرن! خدا به خانواده اش رحم کنه! پس اورژانس کجاست؟ و …
ناگهان دست تقدیر، با بی رحمی آنچه را که نباید بر سرش کوفت. صورت نوجوان ۱۵ ساله ای را در آن بین شناخت.

سامانه آسایار: سستم دریافت و ابلاغ ماموریتهای اورژانس
۱۰-۱۶: شروع حرکت به سمت محل ماموریت
۱۰-۲۹: درمان مددجو در محل
۱۰-۳۳: حرکت . اقدام سریعتر

 

لینک کوتاه : https://ilamghalam.ir/?p=10731

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.