تاریخ : یکشنبه, ۱۹ آذر , ۱۴۰۲
1

پیرمرد ایوانی مبتلا به کرونا با سلاح به زندگی خود پایان داد

  • کد خبر : 6472
  • ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲

ایلام قلم :: از روزی که کرونا به میدان مبارزه با سلامت انسانها پا نهاد ،همه امور زندگی آنان را مختل کرد ،نه تنها سلامت اشان را چالش کشید ،بلکه بر روح و روان آنان نیز سوهان کشید ،آنانی که کرونا گرفتند و مقاومت نکردند جانشان را گذاشتند ،بقیه هم از ترس کرونا امنیت روانی […]

ایلام قلم :: از روزی که کرونا به میدان مبارزه با سلامت انسانها پا نهاد ،همه امور زندگی آنان را مختل کرد ،نه تنها سلامت اشان را چالش کشید ،بلکه بر روح و روان آنان نیز سوهان کشید ،آنانی که کرونا گرفتند و مقاومت نکردند جانشان را گذاشتند ،بقیه هم از ترس کرونا امنیت روانی خود را از کف دادند .

از روزی که سروکله این ریز نقش مخرب در ایران وایلام پیدا شد ،مطالب زیادی نوشته ایم ،در مقدمه مطالب مرتبط از آسیبهای این ویروس ،مخاطرات وآسیبهای متعدد آن بر سلامت روحی وجسمی انسانها قلم فرسایی کردیم ،باور کنید دیگر موضوعی باقی نمانده تا  در مذمت این قاتل میکروسکوپی در مطالبمان بکار ببندیم ،همین را کفایت می کند که بگوییم “کرونا تمامی ساحت های زندگی انسانها را در نوردیده است “!

اگر روزهای قبل از میزان مرگ ومیرهای ناشی از کرونا ومیزان مبتلایان آن در استان خبر می نوشتیم ،اما امروز از زاویه ای دیگر به مرگ ناشی از کرونا خبر می دهیم ،مرگی که کرونا به صورت مستقیم بر یک انسان تحمیل نکرد ،بلکه ترس واضطراب توام با نداری و فقر رقم زننده اتفاقِ تلخِ مرگ کرونایی متفاوتی در استان شد .

منابع آگاه از شهرستان ایوان خبر دادند که چند روز گذشته یک زوج سالخورده در پیرامون شهر ایوان به ویروس کرونا مبتلا شده اند ،پس از تحمل سختی ها ومرارت های جسمانی وروحانی ناشی از این بیماری ،فقر ونداری وترس از آینده مبهم باعث می شود تا مرد هفتاد ساله تمامی پنجره هابه سوی حیات را بر روی خود بسته ببیند !

در میان گرفتاری تلنبار شده روحی وجسمانی ناشی از فقر و بیماری ،تنها راه نجات از این شرایط سخت را در رهایی از قید وبندهای ناشی از آن جستجو می کند ! نهایتا تصمیمی دردناک در ذهنش نقش می بندد ،تصمیمی که نهایتا به این اتفاق دردناک تبدیل می شود.

پیرمرد هفتاد ساله در بامداد امروز با سلاح شکاری به زندگی خود پایان داد 

پیکر این پیرمرد هفتاد ساله جهت بررسی بیشتر تحویل مراجع انتظامی وقضایی گردید تا زوایای پنهان آن بر روی سیستم پیگیری کننده گشوده شود .واضح است که خودکشی بعنوان پدیده شوم و اپیدمی دردآور تر از کرونا در ایلام هنوز قربانی می گیرد ،اما خودکشی ناشی از فقر ونداری و یا ناامیدی از آینده مبهم پیش روی مردان وزنان این سرزمین موضوع ساده ای نیست که بتوان به راحتی از کنار آن عبور کرد .

هرچند بنا نداریم در شرایط سخت ونفسگیر جنگ با کرونا و در وسط میدان مبارزه ،چالشی جدید پیش روی مدیریت استان بگشاییم ،اما ضروریست مسئولین مرتبط همزمان با تلاش برای کنترل پاندمی کرونا ،به حال اپیدمی خودکشی هم فکری نمایند،طرحی علمی ونو در اندازند  که مردم دیگر تاب وتحمل این همه رنج ومرارت را ندارند .

مجتبی قیطاسی 

لینک کوتاه : https://ilamghalam.ir/?p=6472

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.